Медиите в Колумбия засипаха със суперлативи атакуващия халф на ЦСКА Марселино Кареасо. Според тях той е главният герой на "Армията", въпреки че е взел участие само в два мача на тима, а е бил титуляр в един от тях.

Твърдението на колумбийците обаче се уповава на железни факти. Кареасо е играл малко, но е свършил много работа за "червените". Той изработи три гола при победата над Хебър, а онзи ден в Коматево беше спънат за дузпата, довела до успеха с 1:0 над Ботев (Пловдив).

Отлична новина за Саша Илич

Турицов ще е на линия за следващия мач

"Втори мач за Марселино Кареасо в първенството на България и втора победа за ЦСКА. Халфът отново бе главният герой в триумфа на тима си като гост на Ботев. Кареасо започна на пейката и влезе в 63-ата минута при резултат 0:0. Седем минути по-късно Джеймс Ето"о го фаулира в наказателното поле, а Назон вкара от дузпа.

Кареасо има общо 117 минути на терена в двата си мача за ЦСКА, но в тях се превърна в акцент. В официалния си дебют срещу Хебър халфът даде две асистенции и съдейства за още един гол", написаха в Колумбия.