ЦСКА U18 победи с 2:1 Марица (Пловдив) и в реванша от 1/8 финалите в турнира за Купата на БФС, който се игра на стадион "Марица" в град Пловдив. По този начин с общ резултат 5:1 от двете срещи младите армейци продължават уверено напред към 1/4 финалите в надпреварата. Точни за червените бяха Алесандро Николов в 36-ата и Александър Кожухаров в 43-ата минута на двубоя.

През първата част "червените" юноши старша възраст, родени през 2005 година имаха териториално преимущество, като владееха повече топката и търсиха непрекъснато попадние, но пропуснаха поне 5 изгодни положения за гол. В 36-ата минута все пак логичното се случи, когато Браян Стефков проби по дясното крило и намери непокрития Алесандро Николов, който мигновено се разписа за 1:0. В 43-ата минута Петко Панайотов напредна по левия фланг и подаде към Александър Кожухаров, който хладнокръвно покачи на 2:0. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка с две попадения преднина за червените и общо 5 от двете срещи.

През второто полувреме възпитаниците на старши треньора Стамен Белчев продължиха да контролират събитията на терена, като въпреки преднината си не спряха да атакуват и да търсят още голове. Домакините от своя страна се отбраняваха сравнително добре и не пропускаха възможност да контраатакуват. В 82-ата минута футболистите на Марица стигнаха до почетно попадение, което дойде след пробив отдясно и подаване в наказателното поле, след което се стигна до изстрел от близка дистанция и спасяване на Алекс Божев, но при добавката играч в жълто се разписа за 1:2.

По този начин ЦСКА U18 записа напълно заслужена победа с 2:1 и в реванша над връстниците си от Марица (Пловдив) и с общ резултат 5:1 продължава напред към четвъртфиналите в турнира за Купата на БФС.

Жребият за следващия кръг от надпреварата е утре.

Стартов състав на ЦСКА II: 1. Алекс Божев (в)(к), 2. Илиян Димитров, 4. Браян Стефков, 5. Росен Маринов, 3. Лъчезар Иванов, 6. Димитър Петров, 8. Петко Панайотов, 7. Алесандро Николов, 10. Илиан Антонов, 11. Александър Кожухаров, 9. Георги Димитров.

Резерви: 12. Кристиян Димитров (в), 13. Кристиан Георгиев, 14. Теодор Апостолов, 16. Светозар Евтов, 15. Кирил Георгиев, 17. Димитър Христов, 18. Роберто Щилянов.

Старши треньор: Стамен Белчев.