ЦСКА U16 победи с 4:0 връстниците си от Черно море в мач реванш от 1/4 финалите в турнира за Купата на БФС и с общ резултат 4:1 продължава напред към полуфиналите.

Първото полувреме започна равностойно, но след 20-ата минута младите армейци вдигнаха оборотите и започнаха да създават чисти положения. Надмощието доведе до три чисти голови положения, но само липсата на късмет запази нулевото равенство до почивката.

От самото начало на второто полувреме червената доминация продължи и в 48-ата минута резултатът бе открит. Първия гол в срещата бе дело на Алек Говедарски, който бе изведен сам срещу вратаря от Юлиан Гилов. Малко след това Тарек Жензарли покачи на 2:0 с удар извън наказателното поле, а асистенцията за гола направи Васил Каймаканов.

Последва 11-метров наказателен удар, отсъден за игра с ръка на играч на Черно море, след шут на Каймаканов. Дузпата бе реализирана от Юлиан Гилов, който направи резултата класически. Десет минути преди края на мача Илия Димитров подаде към Васил Каймаканов, който отбеляза за 4:0, оформяйки крайния резултат.

Стартов състав на ЦСКА U16: 1. Богомил Александров (в), 2. Томи Тодоров, 4. Никола Николов, 16. Георги Попов, 5. Божидар Петров, 6. Дилян Стойчев (к), 10. Алек Говедарски, 17. Тарек Жензарли, 7. Юлиан Гилов, 9. Илия Димитров, 11. Васил Каймаканов.