ЦСКА-София записа категорична победа над македонския  Пелистер. "Червените" се наложиха с 4:0 над тима от Битоля. Мачът na "Българска армия" бе генерална репетиция преди дербито с Левски на 15 октомври.

В състава на „червените” се завърнаха наказания от ръководството Борис Галчев и лекувалият дълго контузия Преслав Йорданов. Срещу Пелистер треньорът Едуард Йорданеску пусна и двамата като резерви, за да доиграят срещата.

И четирите гола за успеха на ЦСКА реализираха чужденци. В състава на гостите от Македония пък личаха имената на трима българи - Милен Василев, Димитър Илиев и Мартин Ковачев.

Снимка 256948

Първото попадение падна в 16-ата минута, когато Арсенио Нунеш бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Руй Педро.

В 26-ата минута отлична акция на Станислав Манолев и Диого Виана по десния фланг позволи на португалеца да центрира и Густаво Кулма с глава покачи на 2:0.

Снимка 256945

Две минути по-късно Руй Педро направи резултата класически след удар извън наказателното поле. В 56-ата минута Диго Виана оформи крайния резултат след като се разписа от пряк свободен удар.

ЦСКА-София - Пелистер (Битоля) 4:0

1:0 Арсенио Нунеш '16
2:0 Густаво Кулма '26
3:0 Руй Педро '28
4:0 Диого Виана '56