ЦСКА започна да заприличва на отбор. Дни преди старта на първенството „червените" изиграха контролна среща със Сливнишки герой, която спечелиха с минималното 1:0. Двубоят между двата отбора се проведе на „Царско село", а столичани изиграха силно първо полувреме, в което създадоха няколко много добри положения за гол.

Единственото попадение в срещата падна още в 30-ата секунда и бе дело на Марсиньо, който се разписа с удар от десетина метра. Карачанаков и отново Марсиньо също имаха няколко добри изпълнения, но до нов гол така и не се стигна.

Повторен дебют с червената фланелка записаха Валентин Илиев , Апостол Попов и Емил Гъргоров, които започнаха в стортовия състав. Добре се представи и французинът Байо, който кара пробен период. След почивката треньорът на „армейците" Стойчо Младенов направи куп промени и играта се накъса. В крайна сметка попадението на Маркиньос се оказа достатъчно за успеха на ЦСКА.

ЦСКА - СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ 1:0

1:0 Марсиньо (1')

Стартов състав на ЦСКА: Черни, Василев, В. Илиев, Попов, Бойчев , Байо, Чочев, Марсиньо, Абушев, Гъргоров, Карачанаков

С течение на двубоя в игра се появиха: Колев, Господинов, Божилов, Фок, Хаджиев, Дюлгеров, Йовчев, Витанов, Грънчов, Петров, Долапчиев.