ЦСКА София постигна престижна победа с 2:1 на участника в Лига Европа Есберг. Головете за червените вкараха Емил Гъргоров и Ивайло Чочев преди почивката, а попадението за датчаните бе дело на Фелах, който се разписа в средата на второто полувреме.

В заключителните секунди на двубоя "армейците" можеха да вкарат още едно попадение, но с невероятен пропуск се отличи Омар Косоко, който получи втори шанс от треньора Стойчо Младенов и отново е част от ЦСКА.

Следващата контрола на ЦСКА от лагера на отбора в Турция е в сряда срещу унгарския Дебрецен. Днешният успех бе първи за ЦСКА от лагера в Турция. В предишните две проверки в Сиде столичани направиха равенство срещу Жетису и загубиха от Адмира Вакер.

Най-важното от срещата по минути, предоставено от официалния сайт на "червените:

1-та минута
Начало на мача.

7-та минута ГООООООЛ! Страхотен изстрел на Емил Гъргоров от около 22-23 метра, който извежда ЦСКА напред!

14-та минута
ГООООООЛ! След центриране от ъглов удар на Мартин Петров, Ивайло Чочев от воле прави 2:0 за армейците.

21-та минута Заучено изпълнение на корнер, при което Петров намери Гъргоров, последва силен шут на Бадема, но вратарят изби.

28-та минута
Пробив по лявото крило на Мартин Петров, който завършва нападението с диагонален изстрел. Топката минава покрай вратата.

41-та минута Опасно центриране в наказателното поле на Есберг. топката е насочена към Гъргоров и Ди Вани, но там защитата на датчаните се справи.

45-та минута Край на първото полувреме.

46-та минута
Начало на втората част. Три смени на почивката за червените. Черни,Косоко и Здравко Илиев са заменили Колев,Силва и Апостол Попов.

50-та минута
Опасно влизане на ереро в краката на противников състезател и жълт картон за левия краен защитник.

52-та минута Томас Черни се намесва добре след удар към вратата пазена от него.

57-та минута Сънди е заменил Тошко Янчев.

60-та минута Страхотно спасяване на Черни след мощен удар на Фелах от фаул.

65-та минута Ди Вани комбинира с Марто Петров, който стреля от движение, но неточно.

67-та минута Гол за Есберг. Фелах с красив гол намалява пасива на датчаните.

68-та минута Борис Галчев, Венци Василев и Марсиньо заменят Чочев, Ереро и Петров.

75-та минута Пепи Витанов заменя Емил Гъргоров.

78-та минута Григор Долапчиев се появява в игра на мястото на Гуидо Ди Вани.

85-та минута Васко Попов заменя Джаксън Менди.

90-та минута Невероятен пропуск на Косоко, който излезе очи в очи с вратаря на датчаните, стреля, но топката мина покрай вратата.

ЦСКА: 99. Стоян Колев, 6. Джаксън Менди, 14. Валентин Илиев-к, 19. Апостол Попов, 27. Бриян Ереро, 5. Тодор Янчев, 7. Тони Силва, 17. Мартин Петров, 18. Ивайло Чочев, 23. Емил Гъргоров, 26. Гуидо Ди Вани

Резерви: 12. Томас Черни, 2. Здравко Илиев, 21. Венцислав Василев, 24. Юлиян Илиянов, 30. Васил Попов, 4. Стивън Сънди, 8. Борис Галчев, 10. Марсиньо, 16. Петър Витанов, 20. Омар Косоко, 45. Григор Долапчиев

Есберг: 16. Хьойберг, 23. Кнудсен, 25. Якобсен, 2. Хансен, 3. Анкерсен, 6. Леквен, 20. Андреасен, 8. Йеп Андерсен, 19. Йакоб Андерсен, 32. Пусич, 22. Фелах.