ЦСКА победи седмия в румънското първенство Васлуй с 3:1 в поредната си контрола от лагера в Анталия. С две попадения за "червените" се отличи Гийом да Заади, а третият гол бе дело на Еуген Трика от дузпа. Александър Тунчев пък си вкара автогол 3 минути преди края и оформи крайния резултат.

Старши треньорът на "армейците" Пламен Марков пусна състава, който победи ФК Сеул в понеделник, като направи промяна единствено на вратарския пост, където вместо Ивайло Петров пази Оливер Ковачевич. Наставникът направи само една смяна през целия мач и тя бе по-скоро принудителна, след като Роберт Петров почувства болки и бе сменен от Иван Иванов.

30-кратните шампиони доминираха през по-голямата част от мача и заслужено постигнаха трета поредна победа в последните три дни.

Гийом Да Заади вкара два бързи гола в началото на мача. Той откри резултата в 5-ата минута след извеждащо подаване на Даниел Моралес, а 7 минути по-късно отново котдивоарецът се възползва от грешка в защитата на румънците и с удар отблизо направи 2:0.

Играчите на Васлуй имаха няколко добри положения за гол, но Майк и Неагу направиха пропуски.

В 83-ата минута Велизар Димитров бе фаулиран в наказателното поле и Еуген Трика превърна в гол отсъдената дузпа. Три минути преди края Александър Тунчев си вкара автогол за крайното 3:1.

"Доволен съм, че победихме в пореден мач. Мисля, че се чувства и една сериозна умора след изиграните четири контроли, като повечето от футболистите са играли през почти всички срещи. Аз наблюдавам играчите с едни и същи критерии, но ядрото на отбора е измежду тези футболисти, които играха днес, въпреки не е изключено да има промени", заяви Пламен Марков.

Той похвали Гийом Да Заади заради двата гола и старанието му в подготовката до този момент.

"Засега се виждат резултатите от старанието, което Гийом влага напоследък. Фуртадо и Сакалиев са с проблеми, докато мисля, че Пицурка отстъпва в този момент и в игровата си практика", каза още Марков.

ЦСКА: Оливер Ковачевич, Йордан Тодоров, Александър Тунчев, Валентин Илиев, Роберт Петров (66-Иван Иванов), Даниел Моралес, Удоджи, Флорентин Петре, Еуген Трика, Велизар Димитров, Гийом Да Зади