Миналата седмица не бе добра за ЦСКА. Първо Зоря (Луганск) успя да излъже "червените" и ги победи с 1:0 в София, а след това те завършиха наравно (0:0) с Берое.

И докато през първото полувреме на битката от Лига на конференциите отборът изглеждаше добре, то след това за три полувремена нямаше и помен от това представяне.

ЦСКА последните години си пати от голямата зависимост към своя нападател. До скоро се разчиташе на Али Соу, а без него "армейците" се затрудняваха да бележат. Преди това Евандро бе единственият, който с красивите си изстрели осигуряваше точките.

Берое и ЦСКА не се победиха в мач от efbet Лига

Берое спря победния ход на ЦСКА в efbet Лига

Густаво Бусато се превърна в герой за "червените"

Излишно е да споменаваме Фернандо Каранга -човекът отбор. Отсъствията му заради картони или други наказания от БФС неминуемо бяха съпътствани със загуба на точки.

Сега отборът на Стойчо Младенов започва да се нуждае твърде много от своя нов голмайстор - Жорди Кайседо. Когато той няма ден, резултатността е минимална. За осем кръга в efbet Лига този сезон еквадорецът вкара седем попадения. В много от срещите се отчита и с по някой непростим пропуск, но дежурните му голове носят точки в първенството.

Снимка 544900

Конкурентите му в атака Ахмед Ахмедов и Калоян Кръстев все още не са се разписвали в елита ни от лятото, а Бисмарк Чарлс не се е завърнал от контузия.

Всичко това води до предсказуемост, а тежката програма и умората са допълнителни пречки за разнообразие в играта на "червените".

Успеят ли противниковите защити да неутрализират Жорди Кайседо, проблемите на ЦСКА са много големи. Стойчо Младенов има ребус за решаване.

Съперниците на ЦСКА в Лигата на конференциите с любопитни резултати във вътрешните първенства

Рома и Наполи завършиха 0:0