Старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов изпробва изцяло променен състав в контрола срещу Ботев (Враца). „Червените" победиха с лекота с 5:0 на „Българска армия". В стартовата единадесеторка нямаше нито един титуляр от бледоликия мач с Мура в четвъртък (0:0).

Хеттрик за ЦСКА записа Мишел Платини. Бразилецът, който действаше на върха на атаката имаше честта да носи и капитанската лента.

Нападателят Валери Божинов не се появи в игра, както беше тиражирано по-рано. Националът изобщо не беше в групата за двубоя, което може да е индикация, че той може и да не премине на „Българска армия" .

На вратата за ЦСКА започна Благой Макенджиев, а през второто полувреме в игра се появи Господинов.

Първото попадение в срещата падна в 26-ата минута. Тогава новаците Силва и Ноаджи разиграха добра комбинация и последният стреля, но в гредата. Отбитата топка попадна в Мишел Платини, който не сгреши и реализира за 1:0.

Само две минути по-късно отново той удвои резултата. Това се случи след отлична асистенция на Тенгариня, който видя напредващият в наказателното поле бразилец.

През второто полувреме, Стойчо Младенов изненадващо не направи много смени. Освен вратарят Господинов, в игра се появи Чорбаджийски на мястото на Спрокел.

Третото попадение падна в 80-ата минута, когато Карачанаков центрира в наказателното поле, вратарят Митов боксира, но топката попадна в Силва, който не сгреши и реализира за 4:0.

Осем минути по-късно Милен Иванов се разписа за 5:0. Саша подаде към младокът, който стреля в гредата, но в крайна сметка топката влезе във вратата.