ЦСКА победи Видима Раковски с 2:0 в първата си контролна среща от зимната подготовка в Правец. И двете попадения за "армейците" реализира полузащитникът Георги Илиев. Първо в 24-ата минута бившият футболист на Черно море и Локомотив (Пловдив) получи пас от Роберт Петров на границата на наказателното поле и със силен и точен удар препарира вратаря на севлиевци за 1:0.

И след попадението 30-кратните шампиони продължиха да доминират на терена. Румънският таран Алесандро Пицурка и сънародникът му Еуген Трика пък пропуснаха да увеличат преднината на "червените", след като бяха недостатъчно концентрирани пред вратата на втородивизионния тим.

Пропуските на възпитаниците на Пламен Марков можеха да бъдат наказани в 40-ата минута, когато топката се озова в мрежата на Ивайло Петров, който замени титуляра Оливер Ковачевич, но реферът Антон Генов отмени попадението заради фаул срещу вратаря на ЦСКА.

Пет минути по-късно Георги Илиев покачи на 2:0, след което дойде и почивката.

През втората част ЦСКА продължи да бъде по-активният отбор, като над всички бяха голмайсторът на тима от есенния дял на първенството Еуген Трика и македонският национал Роберт Петров. В игра за "армейците" след дълго отсъствие се върна любимецът на публиката Стойко Сакалиев, който лекуваше травма от миналия януари, когато се контузи по време на лагера на "червените" в Тунис.

Контролата в Правец пропуснаха Велизар Димитров и Гийом да Зади.

ЦСКА - Видима Раковски 2:0
1:0 Георги Илиев (24'), 2:0 Георги Илиев (45')

ЦСКА: Ковачевич (Ив. Петров, Пиргов), Тодоров (Бранеков), Котев (Иванов), В. Илиев (Тунчев), Р. Петров, Якирович (Моралес), Г. Илиев (Чипев), Петре (Алекснадров), Юруков, Трика (Ододжи), Пицурка (Сакалиев)

Видима Раковски: Стойчев, Борисов (Гайдаров), Лахчев (Мичев), Райчев (Мичев), Райчев, Георгиев (Фиданин), Мекиков (Ванков), В. Йорданов, Блажев (Др. иванов), Писаров (Д. Петров), Дичев (Г. Стоянов)