Отборът на ЦСКА записа 30 поредни мача без поражение, след като днес се наложи с 2:1 над втородивизионния Царско село в последната си зимна контрола преди началото на втория дял на сезона в Първа лига. "Червените" достигнаха до пълен обрат с голове на Фернандо Каранга и Жан Бланко. За "царете" пък точен бе Светослав Диков.

ЦСКА - Царско село, 2:1

"Червените" гонят 30 пореден мач без поражение

През първото полувреме, отборът на Стамен Белчев седеше доста по-добре на терена, търсейки гола при всяка открила се възможност. "Червените" обаче не съумяха да притиснат максимално своя съперник, за да поведат в резултата, а дори и да водят по-убедително още през първите 45 минути. Това най-вероятно се дължеше и на факта, че цели шест от основните футболисти на домакините не взеха участие в тази проверка. Рубен Пинто е трайно контузен, Кристиян Малинов продължава да се възстановява от травмата си, Кирил Десподов, Станислав Манолев и Слави Петров получават почивка, а Радослав Живков е болен, съобщиха от "Армията" още преди началото на двубоя.

Най-чистите положения за ЦСКА бяха на сметката на Каранга, който на няколко пъти опита да покоси вратата на съперника, но неуспешно. При първия опит, той бе позициониран непосредствено пред вратата и засече топката от корнер, но преди да успее да стреля, защитник на Царско село изби. След това отново не успя да се пребори за топката след ново центриране от корнер. Нападателят игра с коженото кълбо, но защитата на гостите се справи по чудесен начин за пореден път и не му позволи да отправи удар. Петнадесет минути преди края Фернандо остана очи в очи с вратаря, но изпрати топката високо над напречната греда, пропилявайки нов добър шанс за домакините да открият резултата.

В 33-ата минута Светослав Диков се разписа на празна вратата за 1:0, след като Черниаускас сбърка при пас от Чорбаджийски. Голмайсторът на "царете" веднага се възползва, премина през вратаря както и през бранител на "червените", който опита да го спре, и бутна топката в мрежата.

Снимка 339445

Втората част започна доста по-добре за домакините. Още в 53-ата минута голмайсторът на ЦСКА успя да изравни отново силите на терена в "Борисовата градина", разписвайки се във вратата на Филип Димитров за 1:1, след като се възползва от грешка на стража.

В 76-ата минута влезлият като резерва Жан Бланко успя да изведе "червените" напред в резултата, разписвайки се за 2:1, с което оформи и крайния резултат.

Снимка 339447

ЦСКА - Царско село 2:1

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 3. Жеферсон Телес, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 5. Николай Бодуров, 23. Александър Дюлгеров, 16. Раул Лое, 20. Тиаго Родригес, 10. Роланд Алберг, 17. Енрике Рафаел, 18. Александър Георгиев, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 12. Георги Китанов (в), 2. Стойчо Атанасов, 25. Александър Барт, 26. Валентин Антов, 29. Никола Борисов, 24. Божидар Чуканов, 7. Жан Бланко

Старши треньор: Стамен Белчев

Стартов състав на Царско село: 12. Филип Димитров (в), 6. Марио Петков, 10. Георги Хашев, 4. Тейнур Марем, 11. Димитър Райчев, 9. Антонио Георгиев, 17. Реян Даскалов (к), 18. Георги Минчев, 8. Павел Петков, 14. Божидар Кацаров, 5. Светослав Диков

Резерви: 1. Павел Здравков (в), 2. Георги Радев, 3. Мартин Димов, 19. Галин Минков, 16. Димитър Петков, 21. Георги Коруджиев, 7. Георги Нетов, 15. Китан Василев

Старши треньор: Веселин Великов

Стадион: "Българска армия"