ЦСКА победи Монтана с 2:0 в контрола, играна на базата на "червените" в Панчарево. Двата отбора вече се изправиха един срещу друг в началото на този месец в мач от първенството, спечелен от футболистите на Стамен Белчев с 2:1 на стадион "Българска армия". Днес точни за "армейците" бяха Густаво Кулма през първото полувреме и Александър Дюлгеров през второто.

ЦСКА беше пълен господар на терена през първите 20 минути. Още в 5-ата Давид Симао можеше да открие резултата, но вратарят на Монтана спаси удара му. В 9-ата Кевин Меркадо проби добре и подаде на Педро, който шутира, но отново стражът на съперника се намеси авторитетно. В 11-ата минута обаче Монтана капитулира. Кулма вкара за 1:0 с глава след асистенция на Арсенио Нунеш. Меркадо, Руи Педро и Рубен Пинто бяха близо до ново попадение, но и в трите случия топката мина над напречната греда на "сините".

Монтана отговори едва в 22-ата минута, но след удара топката мина встрани от вратата на Александър Конов.

Кевин Меркадо беше най-добрият за ЦСКА през първия половин час. Отново той затрудни максимално гостите в 28-ата минута, но изстрелът му доведе до втори гол за "червените".

Дорде Ивеля от Монтана все пак можеше да изравни. В 32-ата минута той напредна в половината на ЦСКА, шутира, а топката за пореден път в мача мина над горната греда, в случая на Конов. Това беше последното по-интересно положение в контролата през първото полувреме.

На почивката треньорът на ЦСКА Стамен Белчев направи две смени. Никола Колев и Кристиян Малинов заеха местата на Пинто и Симао.

В 52-ата минута Густаво Кулма вкара нов гол, но той беше отменен заради засада. Все пак в 64-ата ЦСКА заслужено поведе с 2:0. Този път точен беше защитникът Александър Дюлгеров, който промуши топката във вратата на Монтана от малък ъгъл.

Последваха още смени в състава на ЦСКА. В 67-ата минута Валентин Антов влезе на мястото на Гълъбов. В 71-ата Иван Турицов замени Арсенио. Минута по-късно Радослав Живков зае мястото на Митрев. В 76-ата минута Даниел Йорданов беше пуснат на игрището вместо голмайстора Кулма, а в 78-ата минута Меркадо се прибра в съблекалнята за сметка на Добромир Бонев.

Монтана можеше да вкара почетен гол, но удар на "сините" срещна гредата десетина минути преди края на контролата.

СТАТИСТИКА

ЦСКА - МОНТАНА 2:0 (ПРИЯТЕЛСКА СРЕЩА)

1:0 Густаво Кулма (11')

2:0 Александър Дюлгеров (64')

СТАРТАВ СЪСТАВ НА ЦСКА: Александър Конов (в), Александър Дюлгеров (к), Пламен Гълъбов, Рафаел Перес, Петър Витанов, Рубен Пинто, Давид Симао, Руи Педро, Арсенио Нунеш, Кевин Меркадо, Густаво Кулма.

РЕЗЕРВИ: Борис Груев (в), Валентин Антов, Красимир Станоев, Кристиян Малинов, Иван Турицов, Никола Колев, Добромир Бонев, Георги Търтов, Даниел Йорданов, Радослав Живков, Иван Митрев.