ЦСКА се изравни с Литекс на върха в класирането на "А" група, след като победи с категоричното 4:0 Спортист (Своге) в двубой от 18-ия кръг на шампионата. Попаденията за "армейците" станаха дело на Елиот Гранден, Тодор Янчев, Флорентин Петре и Даниел Панку в края от дузпа. Двубоят бе решен още до почивката, след като домакините водеха с 3:0.

Французинът Гранден, за който това бе официален дебют с екипа на "червените", се включи отлично за своя тим и освен прекрасен гол, направи и асистенцията за второто попадение, станало дело на капитана Янчев. Малко преди края на първото полувреме Флорентин Петре с глава се разписа за класическото 3:0. До края двата отбора получиха правото да изпълнят дузпи, които бяха реализирани. Първо Даниел Панку бе точен за 4:0, а в самия край Марин Петров оформи крайното 4:1

С победата ЦСКА има вече 38 точки и се изравни с Литекс на върха в класирането. "Оранжевите" излизат утре срещу шампиона Левски. При успех на "сините" те ще се доближат на 3 точки до върха.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Локомотив (Мездра), докато Спотист приема Черноморец.