ЦСКА победи лесно Светкавица с 3:0 в последния мач от 23-ия кръг на „А" група. Така „червените" запазиха аванса си от 6 точки пред преследвача в класирането Лудогорец.

Тимът от Търговище така и не успя реално да премери сили с именития си съперник на „Българска армия". Светкавица остана с 10 души още в 6-ата минута, след като вратарят Иван Георгиев получи директен червен картон.

Стражът игра с ръка извън наказателното си поле, като по този начин попречи на откъсналия се Станислав Костов да го прехвърли. Така треньорът Альоша Андонов се видя принуден да извади един от нападателите си и да пусна резервния вратар Тодоров.

По ирония на съдбата, от фаула за червения картон, Антон Карачанаков вкара поредния си красив гол и рано-рано уби интригата в двубоя.

Столичани подпечатаха победата си до почивката след два бързи гола в 39-ата и 41-ата минути.

Първо Галчев, от огледално положение като при първото попадение на Карачанаков удвои. Секунди по-късно се разписа и румънецът Паун. Бившият нападател на Динамо (Б) засече на празна врата отлично центриране по земя на Карачанаков. Младокът свърши 99% от работата, като елиминира Костадинов по фланга и намери своя съотборник.

Светкавица все пак показа зъби, като малко след почивката Игнат Дамянов нацели гредата, красиво прехвърляйки М'боли.

Домакините създадоха още няколко нелоши положение, но си личеше, че доиграват мача и пестят сили за гостуването си на „Овча купел" след  няколко дни. Гостите от Търговище пък явно останаха без сили в края и се задоволиха с това, да не допуснат нов, което и стана.