ЦСКА - Базел 1:0 в контрола

Блестящ ЦСКА скри топката на Базел и записа втора победа в контролите

Тобиас Хайнц вкара единственото попадение в мача

84′

Нерви на терена след груб фаул срещу Чорбаджийски. Юга скочи да защитава съотборника си и това доведе до напрежение, бързо потушено от съдията.

75′

ГРЕДА ЗА БАЗЕЛ! Четвърт час преди края на мача Швейцарците изпълниха корнер, след който Рикардо Калафори стреля опасно с глава, но само за да види как топката се отби от напречната греда.

62′

Само минута след включването си в игра Антонов демонстрира класа, доставяйки перфектен пас за Симеон Александров, но шутът на младия футболист излезе в аут.

61′

Саша Илич направи още куп промени в състава си. В игра се появиха Махмутович, Юга, Чорбаджийски, Тибо Вион, Илиян Антонов, Павел Жабов и Симеон Александров. Мено Кох остана единственият футболист, който стартира от началото на мача и продължава участието си.

59′

Жълт картон за Иван Турицов, който спря опасна атака на Базел.

54′

Базел стигна до първото си по-опасно положение в мача чак в 54-та минута. Швейцарците пробиха по десния фланг и на два пъти обстрелваха "армейската" врата, но Димитър Евтимов опази мрежата си с добри спасявания.

47′

ГОООЛ! ХАЙНЦ! Добрата игра на ЦСКА в мача се овенча с гол само две минути след подновяването на играта! Жираир Шагоян блесна с пробив по лявото крило и пусна прострелен пас в наказателното поле на Базел. Тобиас Хайнц беше изпуснат от бранителите на швейцарците и хладнокръвно прати топката в мрежата за 1:0!

46′

Саша Илич направи три промени на почивката. Димитър Евтимов замени Бусато, Асен Дончев отстъпи мястото си на Александър Бучков, а Иван Турицов застана на левия бек на мястото на Сейни Санянг.

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

43′

НОВ ШАНС ЗА ЦСКА! "Армейците" организираха поредната си брилянтна атака две минути преди края на полувремето. Всичко започна от Шагоян, който прокара топката между краката на футболист на Базел и подаде към Линдсет, който от своя страна пусна пас към Хайнц. Норвежецът направи двойно подаване с Марселино и изведе Папазов на отлична позиция. Младокът стреля, ала Хитц развенча и този опит.

Снимка 624689
32′

ХАЙНЦ! Ситуациите пред вратата на Базел се редят една след друга. Марселино Кареасо свърши отлична работа в центъра на терена и подаде към Хайнц, който навлезе опасно в полето на швейцарците и стреля в левия ъгъл на вратата, но стражът Хитц отново внимаваше и спаси.

29′

Четвърт час преди почивката ЦСКА изпълни корнер, след който футболистите на Базел изчистиха, но топката попадна в Християн Петров, който от стреля от воле от дъгата на полето, но право в ръцете на Хитц.

14′

ШАГОЯН! "Червените" продължиха да бъдат по-активният отбор и в 15-ата минута вратарят на Базел трябваше да се намесва отново. Шопов се пребори за топката в средата на терена и пусна пас към Папазов, който пък с едно докосване подаде към Шагоян. Арменският национал не се посвени да стреля мощно от около 25 метра, но вратарят на швейцарците демонстрира завиден рефлекс и с една ръка изби в корнер.

Снимка 624688
9′

Папазов продължи да тормози отбраната на Базел. В 9-ата минута той получи пас от дълбочина, спря си топката изключително технично и от воле стреля към вратата, но кълбото мина на сантиметри от горната греда.

5′

ПАПАЗОВ! Първата по-сериозна възможност за гол в мача беше сътворена от "армейците". В 5-ата минута Марк-Емилио Папазов обстрелва вратата на Базел, но швейцарският страж Хитц се справи и отрази шута на младия талант.

1′