Няма по-добър момент за завръщането на Фернандо Каранга. Голямата звезда в атаката на ЦСКА изтърпя поредно дисциплинарно наказание през сезона. Пропусна първото дерби с Левски за купата (0:2) и мача срещу Верея за първенството (5:1). Няколко дни по-рано "армейците" допуснаха поражение и от Лудогорец (2:3) в директен сблъсък за титлата. Тогава бразилецът бе заменен през втората част.

Ситуацията в "червения" лагер е деликатна. Стойчо Стоилов я описа - "Два слаби мача и сезонът ни е поставен на карта".

Шансовете за титла са минимални - Лудогорец води с 6 точки, а от подновяването на шампионата не е загубил нито една. Обрат в реванша срещу "сините" не може да бъде предвиден, защото това е "вечното дерби" - всичко може да се случи. Все пак, на хартия ЦСКА е още в борбата. И именно Каранга може да се превърне в герой... отново. От както дойде у нас голмайсторът се разписа два пъти в мач №1 на България. Отбеляза миналия април при победата с 3:0 и не отдавна - в края на "мокрото" дерби преди месец за 1:0.

Фернандо Каранга от ЦСКА: Можем да играем всеки ден срещу Левски, готови сме за обрат!

Фернандо Каранга: Можем да играем всеки ден срещу Левски, готови сме за обрат!

"Чорбаджийски вкара два гола, но да знае, че това е моя работа"

Направи го и на два пъти при визити на "Лудогорец Арена". Каранга оформи крайното - 1:1 през май 2017, а по-рано през ноември бе точен при успеха с 2:1. Минути по-късно показа буйния си нрав и си изкара червен картон. Да, нападателят се бори много и вкарва в големи мачове, но често се поддава на провокации.

"Деветката" вкара и други важни голове в преломни моменти. Спаси 3-те точки във Варна през есента с попадение в 96-та минута (1:0 срещу Черно море). Стори това и през март в Благоевград. Изстрел на Каранга в 93-та минута реши гостуването на Пирин в полза на "червените" - 2:1.

Головата сметка на бразилеца е впечатляваща - 23 попадения в 25 мача този сезон.

Снимка 346222

Източник: levski.bg

Любопитно е, че всички са реализирани от противниковото наказателно поле. Това е запазена марка за Каранга. Пласира се умело и намира пролука в чуждата отбрана. Не се бави и завършва атаките с едно докосване. Част от головете на Фернандо Каранга за ЦСКА, както и такива с екипите на Парана (Бразилия), Джежу Юнайтед (Южна Корея) и Боа Ешпорте (Бразилия) - можем да видим на прикачения клип - компилация.

Само един от тях е извън противниковото наказателно поле (на метър от него). Интересно дали Делио Роси и неговите колеги от щаба на Левски са анализирали силните страни на голмайстора. Определено, той е най-голямата заплаха в дербито. Класни защитници като Холмар Ейолфсон и Давид Яблонски със сигурност ще подходят с особено внимание за опеката му. Преди месец бразилецът успя да се отскубне от тях в 84-та минута.