Отборът на ЦСКА загуби с 1:2 от румънския Виторул (Констанца) в поредната си контрола от лагера в Турция. В стартовия състав на „червените" започна бразилецът Жуниор Мораеш, чийто трансфер в Металург Донецк пропадна. Мораеш водеше атаката на ЦСКА с Килиан Шеридън, като в течение на двубоя и двамата бяха заменени.

Иначе ЦСКА откри резултата още в 10-ата минута чрез Нджонго Присо. Тъмнокожият футболист бе изведен в полето от Мораеш и с точен удар в долния десен ъгъл откри резултата. Малко преди това Мораеш също можеше да се разпише, но пропусна от чиста позиция.

10 минути по-късно Виторул изравни резултата. Точен бе Янку, който се разписа с хубав удар от статично положение в близост до „армейското" поле. И когато полувремето отиваше към своя край, ръмунците вкараха втори гол. Янку центрира в полето към Читу, който с глава прехвърли майсторски Макенджиев - 1:2. Малко по-рано Присо можеше да вкара втори гол, но останал очи в очи с вратаря на съперника стреля слабо и право в тялото на стража.

През второто полувреме нови голове не паднаха. За сметка на това капитанът на „червените" Тодор Янчев получи контузия и бе заменен.

ЦСКА - Виторул 1:2

1:0 Присо (10')

1:1 Янку (20')

1:2 Читу (45')

Стартов състав на ЦСКА: Макенджиев, Бандаловски, Нилсон, Попов, Спрокел, Янчев, Анисе, Христо Янев, Присо, Мораеш, Шеридън.

След почивката в игра влязоха: Господинов, Грънчов, Саша, К. Янев, П. Стоянов, Мендеш, Йовчев, Мартина.