Лудогорец U15 победи с 2:1 ЦСКА U15 на Панчарево в първи четвъртфинал от републиканското първенство за юноши. Интересното е, че победният гол за разградчани бе дело на племенника на Велизар Димитров, който е скаут на ЦСКА и бивш футболист на "армейците".

След няколко пропуска пред вратата на домакините, Петър Георгиев тръгна на индивидуален пробив, дриблира между няколко защитници на домакините и с плътен удар по земя оплете топката в мрежата в 18-ата минута на двубоя. ЦСКА успя да изравни 10 минути по-късно, след фал. При центрирането вратар и защитници не се разбраха по най-добрия начин, топката стигна до играч в червено и той от упор не пропусна. Голът не промени картината на терена, талантите на Лудогорец продължиха да доминират и закономерното се случи в 53-ата минута. Тогава влезлият като смяна Калоян Симеонов получи хубав пас в коридор между централните защитници на съперника, овладя добре, напредна и с точен удар прати топката в далечния ъгъл за 1:2.

Реваншът е на 19 юни, от 10,30 ч, на "Гнездо на орли".

Царско село взима футболисти на ЦСКА и Спартак (Плевен)