ЦСКА е изправен пред тежката задача днес да победи Сепси на чужд терен с 3 гола разлика, за да продължи в турнира Лига на конференциите. С оглед последните 10 визити на отбора в Европа, наистина ще трябва пълна концентрация, точност и... добър поглед от Господ.

ЦСКА има само една победа като гост в последните 10 визити, сочи статистиката. Тя е с 2:0 срещу Сейнт Патрикс през миналата кампания. Тогава "червените" загубиха с 0:1 в София, но наваксаха пасива и се класираха напред. Сега 2:0 би било достатъчно, но за продължения и евентуални дузпи.

Равенствата в последните 10 гостувания в евротурнирите са 4 - срещу Македония (ГП), Осиек, Лиепая и Клуж. Загубите са 5 - от Базел, Бодьо/Глимт, Зоря, Рома и Виктория (Пилзен).

Надеждата умира последна, а вярата у феновете е задължителна. Защото това е ЦСКА!

АНГЕЛ ДОМУСЧИЕВ, пратеник на ТОПСПОРТ в Румъния.