От ръководството на ЦСКА публикуваха на официалния си сайт снимки от подутия глезен на Жуниор Мораеш, в защита на тезата, че главният съдия Николай Йорданов е трябвал да отсъди дузпа за нарушение на вратаря на Левски Пламен Илиев срещу бразилеца.

Както е известно в неделя „сините" биха „червените" с 1:0 в голямото дерби на родния футбол, а след срещата от щаба на ЦСКА имаха сериозни претенции към главния съдия Николай Йорданов.

Въпросната ситуация се разви в 68-ата минута, но нито едно видео-повторение не показа категорично имаше ли нарушение на Пламен Илиев срещу Мораеш или не. От ръководството на ЦСКА обявиха, че ще подадат контестация срещу съдийството на Николай Йорданов във Вечното дерби, както и за жълтия картон, показан на Мораеш в превърналата се в скандална 68-ма минута.