Треньорът на ЦСКА Пламен Марков даде обичайната си пресконференция преди дербито на базата в Панчарево. Наставникът на "червените" бе угрижен от многото контузии в тима, но все пак изрази оптимизъм за изхода от двубоя.

- Г-н Марков, предстои мача с Левски. С каква нагласа се готвите за срещата?
- Какво мога да кажа... Предстои едно дерби. Тази среща бих окачествил като една от най-важните за нас през този сезон.

- Има ли нещо, което ви безпокои преди двубоя?
- Проблемите с контузени играчи при нас станаха много, включително и след срещата с Бешикташ. Преди това на мача с Рилски спортист се контузи Георги Илиев. Какво да се прави... Това са част от футболните проблеми. Не искам да се оплаквам. Гледам позитивно на нещата. С играчите, с които разполагам в момента, ще се постараем да направим мач, който да се хареса на нашите привърженици.

- Коя загуба ще окаже по голямо влияние върху мача - тази на Левски от Барса с 0:5 във вторник или тази на ЦСКА от Бешикташ с 0:2, която обаче е от четвъртък?
- Не мисля, че загубите на двата отбора имат отношение към срещата. Това е дерби мач, в който крайният изход не зависи нито от моментното състояние в спортно техническо отношение, нито от други фактори. В този мач всичко е възможно. Не мога да търся закономерности с по-голям или по-малък резултат. Просто казвам, че проблемът, който има ЦСКА преди мача с Левски, не е негативният резултат от мача в Истанбул, а по-скоро многобройните контузии.

- С оглед преднината на ЦСКА в първенството, равният резултат би ли ви удовлетворил?
- За реми не може да става и дума. Ще играем само и единствено за победа. Не мислим за никакъв равен резултат и за някакво "устройване" и т.н. Ще се постараем да играем добър футбол. Никакви предварителни сметки не си правим

- В "Топспорт" пуснахме една закономерност, а именно, че досега е имало два мача на 17 септември и двата са завършвали 2:2. Какво мислите?
- Смятам, че така се е получило. Това не означава, че на този 17 септември отново ще има такъв резултат.

- Притеснява ли ви дебютът в този мач на съдията Христо Ристосков?
- Този въпрос е от компетенцията на други органи и избягвам да ги коментирам. Освен, ако няма фрапантни грешки, какъвто беше случаят с последния мач срещу Бешикташ. Тогава си позволих да взема отношение. Ако съдията не беше изгонил Роберт Петров, смея да твърдя, че при числено равенство трудно щяхме да бъдем победени.

- Има ли вариант да оставите македонеца на резервната скамейка за мача с Левски, за да изпробвате вероятен състав за реванша срещу Бешикташ?
- Всякакви варианти има, включително и този, за който питате. Но аз не разполагам с толкова много възможности за промени, за да си позволя лукса да правя такива драстични смени в отбора, ако обстоятелствата не ме принудят.

- Предимство ли е за Левски фактът, че техният мач бе по- рано и имаха повече дни за почивка?
- "Сините" имат предимство в почивката, защото имаха повече време за възстановяване. Но такава е програмата и ние се съобразяваме с нея.