Петър Жеков сподели, че според него голът, отбелязан от Сарая срещу ЦСКА в турнира за Купата на България, е трябвало да бъде зачетен.

Легендарният голмайстор на "червените" изрази съжаление, че реферите не са признали попадението, при загубата на аматьорите с 0:11. Срещата се игра в Пазарджик и събра рекордните за този сезон в България 9000 зрители.

В 67-ата минута Воденичаров от Сарая прати топката в мрежата на ЦСКА, но голът бе отменен поради засада на друг играч на домакините.

"Жалко, защото те щяха да разказват и на внуците си, че са вкарали гол на ЦСКА", казва легендата. Според Жеков е абсурдно да се праща ЦСКА в "А" окръжна група, каквито слухове витаят.

"Достатъчен е срамът къде се намираме в момента - във "В" група. Има и нещо друго - никой друг отбор не може да получи такава подкрепа в подобна ситуация.

9000 на стадиона да гледат мач срещу отбор от окръжните групи. Това ще стане част от историята на футбола", казва още Жеков, който похвали новите собственици на тима, че вече изплащат своевременно възнагражденията. Самият той е взел няколко заплати като член на Надзорния съвет на "армейците".