Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо дебютира като титуляр за националния отбор на Еквадор. Таранът изигра 45 минути срещу Перу при загубата с 1:2.

Кайседо водеше атаката на домакините заедно с Майкъл Естрада. Въпреки че еквадорците атакуваха повече, те не създадоха сериозни опасности пред противниковата врата до почивката и селекционерът Густаво Алфаро предприе три смени, а един от напусналите беше Кайседо.

На негово място влезе нападателят на Спортин Португалия (Лисабон) Гонсало Плата.

Големият герой за Перу беше нападателят на Беневенто Джанлука Лападула. Негов пас в 63-ата минута намери на празна врата Кристиан Куева и той откри резултата, а в 88-ата минута Лападула асистира и на Луис Адвинкула за попадението, което реши мача.

Чак в добавеното време Гонсало Плата върна един гол, но беше твърде късно за нещо повече.

Така Перу остава на дъното в класирането с 4 точки, колкото има и Венецуела. Еквадор е на трето място с 9 точки.