Дюкенс Назон вече дръпна при голмайсторите на ЦСКА с 11 попадения, но е интересно кой ще е втори по голове на "Армията" този сезон. За момента с равен брой попадения - по 8, са Браян Морено и Маурисио Гарсес, пише "Мач Телеграф".

Звезда на Хаити към Назон: Дълъг живот, брат ми от друга майка

"Остани същият, знаеш, че си специален за мен"

Колумбиецът отбеляза два пъти на Хебър, но и на Локо Сф, Берое, Септември Сф, Пирин Бл, Ботев Bp и Берое. Бразилецът пък блесна с хеттрик срещу Арда, два пъти отбеляза на Берое, а по веднъж на Славия, Ботев Пд и Спартак Вн. Морено и Гарсес имат и по един гол за Купата на България. Браян вкара на Септември Сф, а Маурисио - на Гигант Съединение. Разликата от един гол за момента идва от евротурнирите. Както е известно, Гарсес успя да отбележи първото попадение на Сейнт Патрикс при ценния успех с 2:0 в турнира Лигата на конференциите.

Като цяло обаче бразилецът е по-нагоре в йерархията на Саша Илич при избора на състав. Само в Първа лига той има 21 мача, в които е записал 1478 минути. Морено също е играл в толкова двубои, но в много по-малко минути - 768.

Иначе е ясно, че Гарсес и Морено дойдоха по един и също време на "Армията" - преди малко повече от година. Колумбиецът обаче записа само 3 мача през миналата пролет, докато Гарсес участва в 10 срещи през миналия сезон, в които се разписа веднъж - срещу Ботев Bp.