ЦСКА се препъна при старта на пролетния дял на първенството. "Червените" завършиха 0:0 у дома с Черно море. По този начин те вече изостават на четири точки от Левски. В следващикръг ЦСКА гостува на Локо (Пд), а после приема у дома Литекс.

Главният съдия Ангел Ангелов и помощниците му ръководиха неадекватно мача. През първото полувреме не бяха отсъдени две дузпи за гостуващия отбор. Особено явна бе втората, когато Александър Тунчев събори в наказателното поле доскорошния си съотборник в ЦСКА Мирослав Манолов.

През втората част незнайно защо бе отменен абсолютно чист гол на ЦСКА Валентин Илиев с глава. Реферът отсъди нарушение в атака, а такова нямаше.

ЦСКА игра слабо, като единственото по-чисто положение бе на Велизар Димитров, след чийто удар топката се отби в дясната греда на вратаря Краси Колев.

След мача побеснели фенове на ЦСКА окупираха входовете пред съблекалнята и административната част на стадион "Българска армия". Те скандираха "Оставка! Оставка!" по адрес на Пламен Марков и целия треньорски щаб.

"Върнете Стойчо Младенов! Вальо, нали ти вдигнаха заплатата, защо се криеш като мишок по терена!", продължаваха да крещят ултрасите.

В средата на първото полувреме привържениците на "армейците" издигнаха плакат в подкрепа на българските медици в Либия (на снимката). На него пишеше: "Кадафи, пусни ги!".

"Отмениха ни редовен гол и ще подадем жалба срещу съдията - заяви председателят на Надзорния съвет на ЦСКА Александър Томов. - За пореден път станахме свидетели на поредица от съдийски грешки. Реферът тръгна по пътя на компенсациите и повлия на
крайния изход от срещата".

Той призна, че след това равенство шансовете на ЦСКА са намалели, но обяви, че клубът не се отказва от преследване на целта.

След срещата капитанът на ЦСКА Валентин Илиев бе лаконичен: „Единственото, което мога да кажа, е, че се изинявам на феновете ни. Съжалявам, че ги разочаровахме".

Съотборникът му Йордан Тодоров също бе самокритичен. "Не сме изгубили шансовете за титлата - смята той. - Желаехме победата, но не се получи. Играхме слабо. Един човек си тръгна от ЦСКА и сега си патим от това. Не искам да назовавам имена".

Президентът на Черно море Красен Кралев се ядосваше, че отборът му не си е тръгнал с победата.

"Отдавна се готвим за този мач с ЦСКА - заяви Кралев. - Много добре си научихме урока от предишните ни три срещи с „червените". Знаехме, че ЦСКА играе трудно срещу сгъстена защита и мога да кажа, че намерихме рецептата за успех. Само поредната груба съдийска намеса ни попречи да си тръгнем с трите точки от стадион Българска армия. Претенциите
ни са за две неотсъдени дузпи, като втората трябваше да е и с червен картон за защитник на домакините. ЦСКА е силен отбор и няма нужда от съдийска помощ. Футболистите на ЦСКА не би трябвало да са щастливи, ако постигнат победа по този начин. Утре със сигурност ще подадем жалба срещу съдийството".