ЦСКА ще бъде воден от 4-ти сърбин във Вечното дерби, показа справка на "Тема спорт" със статистиката. Утре Милош Крушчич ще направи дебют в мач номер 1 у нас. А това ще е общо 8-и сблъсък, в който начело на "червените" ще е сърбин. Досегашният баланс на "армейците" е - 2 победи, 3 равенства и 2 загуби при 8:7 голова разлика в тяхна полза.

Снимка 262044

Източник: topsport.bg

С най-много такива мачове е първият от тях - Миодраг Йешич, който през 2005г. води ЦСКА 4 пъти във Вечното дерби. На 23-ти април "армейците" побеждават с 1:0 в мач от шампионско значение. Христо Янев сам печели и реализира дузпа в 76-ата минута и тази победа е големият катализатор към юбилейната 30-а титла.

Раул Албентоса с минимален шанс да играе за ЦСКА в двубоя с Левски

Титуляр на "армейците" с минимален шанс да играе в дербито

Испанецът се контузи в контролата с Виктория (Пилзен)

Месец по-късно на 25 май, Левски взима частичен реванш, като печели финала за Купата с 2:1. След червен картон на Тодор Янчев "сините" дръпват с 2:0 чрез Боримиров (52) и Домовчийски (75), а Христо Янев отново бележи от дузпа (82) за крайното 2:1. В края на срещата изгонени са Топузаков и Гай.

Третото дерби на Йешич е финалът за Суперкупата на 31 юли. В редовното време и след продължения резултатът е 1:1 след голове на Топузаков (76) и отново Янев (82). При дузпите обаче за ЦСКА вкарва само Гийом, докато лидерите Янев, Гъргоров и Валентин Илиев изпускат и така "сините" вдигат и този трофей.

Гриша Ганчев мотивира ЦСКА преди двубоя с Левски

Той проведе среща, която се състоя в собствения му офис

Четвъртото дерби на Йешич е на 11-ти септември. ЦСКА мачка съперника от началото, като създава куп положения, но реализира само чрез Велизар Димитров в 31-ата минута. "Сините" изравняват в 37-ата чрез Телкийски и мачът завършва 1:1. Четири дни по-късно - на 15-и, ЦСКА побеждава Леверкузен с 1:0 като гост за Купата на УЕФА.

Снимка 370138

До следващото Вечно дерби, в което начело на "армейците" застава сърбин, изминават 13 години. Роденият в Белград Нестор Ел Маестро (Йевтич) извежда "червените" на 29-ти септември 2018г. Двубоят е с ниско качество, като Левски печели с 1:0 с голям късмет - след шут на Обертан топката среща гредата, след което се отбива от гърба на стража Черниаускас и спира в мрежата.

Стойко Сакалиев преди Вечното дерби: ЦСКА ще бие Левски на нула, винаги се е помагало на "сините"

Бившият нападател гостува в предаването "Топ прогнози"

През 2019-а ЦСКА е воден два пъти от сърбин - в лицето на Люпко Петрович. В първия случай - на 21 май, той е консултант на Добри Митов, но на практика именно Люпко е начело на "армейците". ЦСКА печели с голове на Тиаго (70) и Евандро (86).

Снимка 438176

На 1-ви септември пък Петрович вече еднолично е старши треньор на "червените" в дербито - при 2:2. Левси води с 2:0 на почивката, но след силно включване на Греъм Кери от пейката, ЦСКА изравнява с две негови асистенции за Евандро (73) и Албентоса (88).

Иначе Петрович има и 4 шампионатни дербита начело на Левски, в които балансът е 1-2-1. Той е водил "сините" през 1999, 2000, 2001 и 2016г.

Димитър Пенев: ЦСКА да бие Левски с половин гол ще е голяма радост