Аржентинският нападател на ЦСКА Гуидо ди Вани вчера заяви пред сайта на клуба, че не съди "червените", след като в продължение на месеци се знаеше, че има претенции за 450 000 евро без лихвите.

"Никога не съм завеждал дело срещу ЦСКА и никога не съм имал намерение да го правя. Във връзка с проваления ми трансфер преди, мога да кажа следното - тогава в Парагвай дойдоха шестима мениджъри, които ми предложиха тази сделка - да премина в ЦСКА. Те обаче не са мои агенти. Никога не съм ги оторизирал да ме представят. Оказа се, че тези шестимата са завели делото. Показаха ми документ, който трябва да бъде подписан от мен, но под моето име не стои подписът ми. Някой друг е подписвал вместо мен.", каза футболистът.

Един от въпросните шестима мениджъри е лицето Пако Морено, разбра Topsport.bg от източник от "Българска армия".

Как започва всичко?

Морено и адвокат Дуарте Коща, който в момента е зад съдебните искове срещу ЦСКА от страна на бившите играчи на тима Бернардо Тенгариня и Нилсон Антонио, както и зад този на Ди Вани, оказал се пълен фалш, се запознават в кафене в Мадрид, съвсем случайно, с бившия шеф на стадион "Българска армия" и приближен до "Титан" - Калоян Стоянов-Цимбика.

Той ги води в България, в Борисовата градина, при ЦСКА. Първоначално Морено се появил на "Армията" в компанията на Стойчо Младенов. Но бързо бил заменен от друг близък до Димитър Борисов и Иво Иванов - бившият маркетингов директор на ЦСКА Георги Павлов. Според статия от в. "24 часа" от 05.12.2013 г., Атлета имал отдавнашна връзка с Дуарте Коща.

"Приближеният до "Титан" бивш директор на ЦСКА Георги Павлов бил в основата на скандалните договори на Бернардо Тенгариня, Нилсон Антонио и Гуидо ди Вани, които в момента съдят клуба. Това съобщи за "24 часа" източник от "Българска армия".

В момента Тенгариня, Антонио и мениджърът им пробват да вземат 796 094 евро от ЦСКА чрез ФИФА.

Ди Вани пък има претенции за 450 000 евро плюс годишна лихва от 22 500 евро за това, че е имал предварителен договор с "червените", който влизал в сила след медицински прегледи.", пише авторитетният в. "24 часа" в началото на декември 2013 г.

Меракът да бъде прецакан ЦСКА бил огромен, твърди пък специалистът по спортно право Георги Градев, който преди време публикува и фалшиви факсове, които са изпратени ужким от ФИФА към БФС, в които световната централа иска незабавни плащания, които били присъдени.

Скандалът е огромен, става въпрос за фалшифициране на подписи, за което вече разкри самият Гуидо ди Вани. Така от антигерой за ЦСКА той се превръща в герой.

Георги Павлов побърза да отрече още през декември информацията на "24 часа". Сенките на Атлета и Цимбика обаче витаят около скандалното източване на ЦСКА, а от сегашното ръководство на клуба не спират да зоват за разследване на случая от страна на медиите. Юристите на 31-кратния шампион на България вече са започнали такова, а резултатите от него ще бъдат официално обявени. Кой е източвал ЦСКА, кой ще страда, остава да разберем.