ЦСКА го направи! ЦСКА излезе да умре на терена, ако трябва, но да победи Лудогорец. ЦСКА надигра тотално така наречения хегемон във футбола ни и показа кой е по-добър. "Червените" стояха по-добре на терена и в Разград, но глупави грешки в края на мача доведоха до загуба с 0:2. Днес всичко на "армейците" се получи и те оцветиха Коледата на себе си и своите фенове в привичния за този светъл празник цвят.

Да, имаше мъгла за ЦСКА. Гъста, точно като след днешното грандиозно шоу с факли и димки на феновете. Имаше лоши моменти, слабо представяне и загубени точки след глупави грешки. Но, точно в най-важния мач ЦСКА беше този отбор, които искат да виждат привържениците. ЦСКА избухна като красива заря. И пак идва сравнение с невероятните фенове, които бяха помислили за такава. А под гъстата мъгла, рано или късно, но винаги, запомнете - ВИНАГИ, с ослепителна яркост се откроява червената звезда на ЦСКА!

Снимка 557976

През първото полувреме "червените" надиграха тотално Лудогорец. Спечелиха центъра на терена, което е основно, не само в дербитата. Футболистите на Стойчо Младенов наистина горяха в играта, бореха се като лъвове за всяка топка. ЦСКА не даде на съперника да си поеме дъх. А Яник-Сони Вилдсхут направи най-доброто си полувреме за "армейците". Развинти всеки в зелено, който застана на пътя му, удари и греда. На високо ниво за пореден път пък беше Георги Йомов.

Две неща очаквах да се случат след почивката - ЦСКА да вкара гол и съдиите, начело с главния Железов, да изпуснат мача. Познах и за двете. За пореден път Юрген Матей доказа, че заслужава капитанската лента. Той е лидер, той е най-добрият защитник в първенството ни, а головете му почти винаги са от огромно значение. Едно от "ментетата" на Стойчо Стоилов, които блестят за ЦСКА с неотразима светлина. Железов... Ясно ни беше, че ще е железен, става ли въпрос за картони след нарушения на домакините и ще пипа с кадифени ръкавици, когато фаулове правят разградчани. Този човек изпусна мача, което доведе до ескалиране на напрежението на терена и по трибуните.

Снимка 557975

ЦСКА си заслужи победата и завърза интригата за титлата, след като в момента е само на 2 точки от Лудогорец. ЦСКА има само 2 загуби, разградчани са с 4. ЦСКА сега има по-добър треньор и отбор от "зелените". Не ангажирам с това мнение, лично е. С надграждане, селекция и масово завръщане на публиката по трибуните, с оглед програмата и ако "армейците" станат постоянни в игра и дух като днес, така чаканата титла номер 32 е много близо. Но, сметките от февруари натам. Сега е време феновете да празнуват. Защото Коледата винаги е червена!

PS: Тази победа е за всеки един от хората, които бяха играч номер 12 на ЦСКА. И за Пламен Живков, разбира се. Който отново изпрати любимците си с аплодисменти, макар и от небето...

ЦСКА - Лудогорец 1:0 в мач от efbet Лига

Коледата винаги е червена! ЦСКА надигра и победи Лудогорец! Интригата за титлата е огромна!

Юрген Матей герой за "армейците" при безценния успех с 1:0