Тодор Тимонов, който се брои за сигурно ново попълнение в ЦСКА, ще получава на "армията" 7 000 или 10 000 лева, научи "Топспорт".

Разликата в сумите зависи от това дали той ще премине при "червените" като свободен агент (б.а. - ще получава по-голямата сума), ако скъса договора си с Ботев на предстоящия Арбитраж на БФС, или ще трябва да се плати нещо за него на Димитър Христолов, ако остане собственост на "канарчетата".

В същото време се разбра, че на Любо Пенев са предложени играчи от Македония и Хърватия. Младият наставник на "червените" се запознал с качествата на предложените му играчи от видеозаписи, но никой не му хванал окото. Любо твърдо е решил да гради отбор само от български играчи и евентуално да подсили състава с едно или две имена от Испания, ако му бъдат предложени качествени играчи.

Както е известно, сред желаните от Пенев-младши са Спас Делев (Пирин), Иван Стоянов, Коста Янев (Сливен), Даксон (Локо Пд), Тодор Тимонов и Даниел Божков от Ботев (Пд). Договорът на Божков с "канарчетата" изтича през това лято и той става свободен агент.