* Славия е любимият съперник на защитника на ЦСКА Мено Кох. Той е отбелязал всичките си голове в първенството (общо три) в последните два сезона срещу белите. И трите идват след удар с глава при центриране от корнер, като са вкарани на трима различни вратари - Денислав Жеков, Светослав Вуцов и Георги Петков. Кох вкара за победата с 3:2 в "Овча купел" на 20 февруари 2022, 2:0 на "Армията" на 11 септември и отново за 2:0 на "Александър Шаламанов" в неделя.

* Срещу Славия ЦСКА отбеляза своя десети гол в първенството след изпълнение на корнер! Цели 4 от тях са в двата мача срещу Арда. Освен на тима, воден от Александър Тунчев, червените вкараха след ъглов удар и на Локомотив (София), Черно море, Лудогорец, Ботев (Пд) и в двете срещи със Славия, като голмайстор бе Кох. Това е най-силният компонент в представянето на армейците от началото на сезона, те отбелязаха по този начин и 3 попадения в Лигата на конференциите.

* ЦСКА записа девета поредна победа като гост в първенството, което е клубен рекорд.

ЦСКА записа юбилейна победа в елита на българския футбол

Те е под №1300

* Капитанът Юрген Матей пропусна първи минути през пролетния полусезон. По този начин той бе задминат от втория капитан Амос Юга, който вече е лидер сред полевите футболисти по игрово време - 1855 минути в 22 мача, докато нидерландецът е с 1777 в 20 срещи. С най-много двубои в целия състав - 24 от общо 25, е универсалният боец Тибо Вион.

* Бисмарк Чарлс записа първи мач като титуляр от 14 месеца. За последно ганаецът започна от първата минута при победата с 4:0 над Ботев (Враца) на 25 февруари 2022 година.

* ЦСКА за трети път през сезона спечели с 2:0, като в два от тях съперник бе Славия. "Армейците" надиграха с този резултат и Черно море като гост.

* Тимът запази мрежата си суха в трети пореден шампионатен двубой. "Червените" не допуснаха попадение за общо 15-и път през сезона (14 за Густаво Бусато и 1 за Димитър Евтимов).

* ЦСКА бележи почти двойно по-често през втората част - има 31 гола след и 16 преди почивката. "Армейците" са най-резултатни в периода между 61-ата и 75-ата минута, когато са паднали цели 12 от попаденията им. Любопитното е, че в този период ЦСКА не е допуснал нито едно попадение и има голова разлика 12:0. Именно тогава Кох и Назон се разписаха срещу Славия.