Венецуела поднесе поредната сензация на Копа Америка, побеждавайки Чили с 2:1. С този си успех, тима се класира на полуфиналите в турнира.

Успехът за венецуелците дойде след отлична игра на амбицираните чилийци, които обаче не успеха да вкарат всичките си създадени положения. Вискарондо откри резултата за Венецуела, разписвайки се с глава след центриране от пряк свободен удар.

След тотална доминация на чилийците, в 70-ата минута логичното се случи, след когато Суазо, възстанови равенството с удар от близко разстояние.

Девет минути преди края правещият страхотно впечатление с изявите си Сичеро донесе успеха на тима си.Любопитен факт е, че защитникът игра преди години в България, подвизавайки се успешно в тима на Вихрен (Сандански).

Венецуела ще спори за място на финала с тима на сензацията в турнира Парагвай, отстранил един от фаворитите Бразилия.