Супер интересен сблъсък се очертава на четвъртфиналите на Копа Америка. Съперник на вече класиралия се тим на Аржентина ще бъде Уругвай. До този развой се стигна, след като тимът Урусите победиха с  1:0 състава на Мексико тази нощ.

Уругвай имаше две равенства в групата си и се нуждаеше от 3 точки, за да мине напред.

Герой в срещата за селекцията на Табарес стана Алваро Перейра, който реализира единствения гол в 15-ата минута.

Звездата на символичните домакини в срещата - Диего Форлан изпусна поне три чисти гола през първото полувреме.

През втората част, младият тим на Мексико не можа да се противопостави на Уругвай. Единствената по-сериозна опасност за тима, бе създадена от бившия защитник на Барселона Рафаел Маркес, който прати топката във вратата на Уругвай, но попадението бе отменено заради засада.

В групата, Уругвай финишира с 5 точки, зад Чили със 7 точки. Перу е трети с 4 точки, а Мексико си тръгва от Копа Америка без спечелена точка.