Робиньо стана първият бразилец от Пеле насам, който прави хеттрик на Копа Америка, докато селесао спечели първата си победа в турнира. Звездата на Реал Мадрид реализира спорна дузпа и вкара два късни гола за 3:0 над Чили. За последно Пеле вкара три пъти на Парагвай през 1959 г.

След като откри с шокираща загуба 0:2 от Мексико, Бразилия страдаше в първите минути срещу чилийците, преди реферът Карлос Торес от Парагвай да посочи бялата точка, след като Робиньо бе избутан в наказателното поле от Мигел Рифо в 35-ата минута. Вратарят Кладио Браво хвана посоката при изстрела на Робиньо от бялата точка, но не успя да избие. Нападателят на Реал удвои преднината на Бразилия едва в 83-ата минута след центриране и гарантира победата 4 минути по-късно, когато преодоля защитата и стреля покрай дясната греда.

С победата Бразилия се изкачи на второ място в група "В". Първите два отбора се класират на 1/4-финалите. Селекционерът Дунга признава, че победата му позволява да спи по-спокойно преди последния мач в групата с Еквадор на 5 юни.

"Беше трудно, защото Чили много се защитаваше, но накрая успяхме да постигнем успеха" - каза той.

"Можехме да изравним" - контрира наставникът на Чили Нелсон Акоста.

"Не съм впечатлен от хеттрика на Робиньо, защото първият гол бе от съмнителна дузпа, а другите два в края на мача, когато отборът ми бе изморен" - допълни той.

Трите гола на Робиньо го превръщат във водещ топреализатор на турнира заедно с Роке Санта Круз от Парагвай, който вкара в петък първия хеттрик на Копа Америка от 20 г.