На стадиона в Паринас Парагвай победи САЩ с 3:1 в среща от двубоите от група "С" на турнира Копа Америка.

По-късно тази вечер е срещата Аржентина - Колумбия. В първите си мачове в турнира двата отбора се представиха коренно различно.

Американците бяха отвяни от Аржентина с 4:1, докато Парагвай стори същото с Колумбия - 5:0

Отборът на САЩ бе мотивиран за добро представяне и още в 9-ата минута Клестън се озова на убобна позиция между бранителите на Парагвай на границата на вратарското поле. Ударът му обаче бе твърде неточен и не затрудни особено вратаря Вилар.

Минути по-късно парагвайците също се отчетоха с първи удар по посока на противниковата врата, когато Сантана стреля по тревата в долния ляв ъгъл на Келър. Изстрелът обача бе твърде слаб и не затрудни стражът на янките.

В 20-ата минута парагвайците отново тормориха защитата на САЩ като уцелиха дясната греда на Кейси Келър. След корнер Дарио Верон стреля с глава, но ударът му срещна страничния стълб.

За разлика от първата си среща с Аржентина отборът на САЩ игра много по-агресивно и атакуващо.

В 30-ата минута обаче след елементарно подаване през центъра на отбраната Едгар Барето бе изведен на добра позиция и насочи топката с шпагат във вратата на САЩ за 1:0

5 минути преди края на полувремето по-настоятелната игра на американците даде резултат. След далечно подаване към Туелман, той успя да свали топката на Кларк, който си нагласи топката на десния крак и от границата на наказателното поле я насочи в долния ляв ъгъл на вратата на Парагвай (1:1).

В началото на втората част единственото по-интересно нещо бе контузията на парагвайския вратар, който получи травма биейки аут и бе заменен в 54-ата минута от Бобадия.

В следващата атака обаче, Парагвай направи добра атака, чийто завършек бе подаване към Кардосо в наказателното поле на САЩ. Той се обърна и с техничен удар прехвърли плонжиралия Келър, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата му за 2:1.

След гола Парагвай продължи да играе със самочувствие, доказателство за което бе атаката на Роке Санта Крус в 67-ата минута. Нападателят на Байерн (Мюнхен) пое топката около наказателното поле и след двойно подаване навлезе в него, но ударът му бе избит в корнер от Келър.

Американците също се отчетоха с една мнго опасна контраатака, при която влезлият като смяна Джъстин Мап бе изведен сам срещу вратата на Парагвай, опита се да прехвърли излезлия да го пресреща Бобадия, но ударът му излезе в аут.

След 80-ата минута САЩ изпусна още две стопроцентови положения като Кларк стреля мощно от границата на наказателното поле, а след това от границата на вратарското. И при двете положения обаче Бобадия се намеси респектиращо и не позволи промяна в резултата.

В продължението Кабаяс попари надеждите на американците на нещо по-добро представяне, след като вкара трети гол от пряк-свободен удар (3:1). Така Парагвай продължава напред в турнира назависимо от резултата в другата среща Аржентина-Колумбия.

състави:
САЩ: Келър, Мур, Деймерит, Конрад, Борнстейн, Олсен, Фейлхабер, Кларк, Клейстън, Джонсън, Туелман
Парагвай: Вилар, Верон, Хулио Касерес, Да Силва, Морел, Барето, Бонет, Сантана, Риверос, Кардосо, Санта Крус