Отборът на Мексико разби Парагвай с 6:0 и се класира за следващата фаза на турнира Копа Америка.

"Гуараните" от своя страна изминаха пътя от върха до дъното, след като разбиха Колумбия с 5:0 на старта на надпреварата, а сега загубиха със срамното 0:6.

Срещата започна вихрено и още във втората минута Хулио Касерес върна топката към вратаря Бобадия, тя обаче достигна до Кастийо и стражът на парагвайците го събори в наказателното поле,за което получи червен картон и бе заменен от Заяс. Съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от Кастийо за 1:0.

Парагвай тръгна да изравнява и пропусна две опасни възможности. В 12-ата минута Боне центрира към Кардосо, който стреля с глава, но не успя да затрудни вратаря на Мексико. Минути след това отново Кардосо опита отдалеч, но не успя да уцели рамката на вратата.

Мексико отново се активизира и при една контра отбеляза втори гол в 18-ата минута, но попадението не бе зачетено поради засада на най-активия до момента за максиканците Нери Кастийо.

Настойчивоста на ацтеките все пак даде резултат в 26-ата минута, когато Торадо се възползва от подаване на Качо и разтреля третия вратар на Парагвай Заяс за 2:0 забивайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл.

Най-добрият играч на Мексико в мача Нери Кастийо получи чудесен пас на границата на наказателното поле в 38-ата минута. Спря си топката и с техничен и параболичен удар я прати в левия ъгъл на вратата на Парагвай, оформяйки класическото 3:0.

Минути след това отново той проби отляво и пусна пас по земя към Хайме Кореа, но той не успя да уцели вратата.

Второто полувреме започна с лек натиск на Парагвай, но минути след подновяването на играта Мексико имаше възможност да вкара още един гол. Кастийо за пореден път бе в центъра на събитията след като стреля силно към Заяс, но вратарят на Парагвай изби.

Малко след това парагваецът Вера проби от ляво и центрира по земя, но Роке Санта Крус не бе достатъчно бърз и не достигна до топката.

В 54-ата минута звездата на Мексико Нери Кастийо бе сменен от Баутиста и получи аплодисментите на публиката.

В следващата атака парагвайците отново пробиха от ляво, този път топката достигна до Санта Крус, който залъга защитник и стреля по земя в десния ъгъл на Санчес, но топката излезе в аут.

В 62-ата минута Парагвай направи нов опит да отбележи почетен гол. Барето проби отново по лявия фланг, стреля в далечния ъгъл на мексиканската врата, но не успя да уцели топката и тя излезе в аут.

Пет минути след това същото опита и Гуардадо от състава на Мексико, но пак без резултат.

В 72-ата минута Кабаняс се разходи с топката по дъгата на наказателното поле между няколко защитници на Мексико и пусна пас към Роке Санта Крус, който обаче бе блокиран.

В следващите минути двата отбора си размениха по няколко опасни възможности, но гол така и не падна.

Това продължи до 78-ата минута, когато Фернандо Арсе стреля от границата на наказателното поле в далечния ъгъл прехвърляйки вратаря на Парагвай за 4:0.

Пет минути преди края на срещата Андрес Гуардадо навлезе наказателното поле и бе спънат за дузпа. Бланко бе безпощаден и вкара в десния ъгъл за 5:0.

В последната мунута още една резерва, Омар Браво вкара с глава след центриране от ляво за 6:0.