Мексико победи с 2:1 тима на Еквадор и се класира на четвъртфинал в надпреварата на Копа Америка 2007.

Първата част предложи качествен футбол на зрителите, а положенията пред двете врати се редуваха едно след друго.

Мексико успя да излезе напред в резултата в 22-ата минута на срещата, когато Нери Кастийо направи безпомощен вратаря Мора. Попадението стана след перфектна комбинация от страна на мексиканските футболисти. Само след девет минути Фернандо Арсе стреля опасно към вратата на Еквадор, но кълбото премина на сантиметри над вратата.

В ответната атака Кристиан Бенитес, който беше най-опасният футболист за Еквадор стреля опасно, след като Баги пусна добър пас, но кълбото излезе в аут.

През втората част Мексико опита да упражни натиск, но защитата на Еквадор се справи с опасните ситуации.

Все пак в 80-ата минута Омар Браво вкара втория гол в срещата с красив удар. В 85-ата минута на срещата Едисон Мендес стреля, топката рикошира в крака на защитника на Мексико Магалон и влетя в мрежата на Санчес. Така резултатът стана 2:1.

До края на срещата двата тима не си отбелязаха нови попадения и така Мексико чака противника си на четвъртфинала, а Еквадор след две загуби си стяга куфарите към дома.