Съставът на Колумбия победи САЩ с 1:0 в първаа сеща от програмата в група "С" на турнира Копа Америка.

Двата отбора вече със сигурност отпаднаха от турнира като колумбийците заеха деветото място, а американците са последни в класирането.

В другата среща от тази група "С" в битка за първото място ще сесрещната съставите на Аржентина и Парагвай.

Срещата Колумбия - САЩ започна равностойно и въпреки, че двата отбора играха с резервните си състави началото бе добро. Още в третата минута Родайега стреля към вратата на САЩ от границата на наказателното поле.

Минута след това американецът Гомес имаше шанс да вкара от пряк-свободен удар но топката мина на около метър от десния стълб на противниковата врата.

Колумбийците започнаха постепенно да натискат своя съперник и в 9-ата минута Валоес падна в наказателното поле на САЩ, но дузпа не бе отсъдена. Въпреки това 5 минути по-късно Сюнига проби от дясно и центрира около точката на дузпата.

Там най-добре пласиран бе Хайме Кастрийон, който откри резултата след точен удар с глава 1:0.

Колумбия създаде още едно опасно положение минута след това, когато след разбъркване топката можеше да влезе във вратата на САЩ за втори път, но защитникът Мур изчисти от голлинията.

В 35-ата минута Уго Родайега се откъсна сам срещу Брад Гузан и вратарят на американците го събори в наказателното поле.

Арбитърът отсъди дузпа, а зад топрата застата именно Родайега. Той стреля силно в десния ъгъл, но вратарят на САЩ усети посоката и блокира удара.

Второто полувреме бе далеч по-скучно от първото, но в последните 10 минути двата отбора зарадваха публиката по трибуните въпреки, че не успяха да си отбележат нов гол.

В 82-ата минута при бърза контраатака Родайега пропусна сам срещу Гузан като предпочете да стреля към вратата, вместо да подаде към свободния Кастрийон. Няколко минути след това американците вкараха толката в мрежата на Колумбия, но попадението бе отменено поради засада.

5 минути преди края на срещата колумбийският вратар Сапата започна да си връзва обувките, вместо да изпълни удар от вратата и с това предизвика гнева на главния съдия, които му показа втори жълт картон и го изгони от игра.

Колумбия обаче бе направила и трите си смени и се наложи на вратата да застане Уго Родайега, който изпусна дузпа през първото полувреме.

Загубата изпрати състава на САЩ на последното място в класирането, докато колумбийците са девети.

състави:
Колумбия: Сапата, Переа, Йепес, Аризала, Зюнига, Виафара, Торес, Кастриьон, Бангеро, Валойес, Родайега.

САЩ: Гузан, Калиф, Пиърс, Босвел, Муур, Бекерман, Кларк, Клинстейн, Мап, Гомес, Джонсън.