Аржентина победи Перу с 4:0 в среща за излъчване на последния участник в полуфиналите на турнира Копа Америка.

Срещата имаше две коренно различни полувремена като през първото двата отбора се бориха в центъра на терена, докато през второто аржентинците доказаха, че са по-добри и логично спечелиха.

Досега в турнира се оформи двойката Бразилия - Уругвай, а в другия полуфинал Мексико, след победата си с 6:0 над Парагвай, ще се изправи срещу Аржентина на 12 юли.

Аржентинците достигнаха до този мач като първенец в група "С", докато Перу бе втори в "А" след домакините от Венецуела.

Двубоят започна равностойно като лек превес във владението на топката имаше Аржентина. "Гаучосите" имаха повече възможности за атака, но така и не стигаха до чисти голови положения.

Перуанците от своя страна приеха играта в своята половина и изчакваха възможности за бързи контраатаки.

В 17-ата минута Лионел Меси дриблира от ляво между трима защитници и стреля в близкия ъгъл на вратата на Бутрон. Топката рикошира в краката на перуански защитник и прехвърли вратаря на Перу, но срещна напречната греда.

Пет минути след това след центриране от ляво Диего Милито опита задна ножица, но съдията отсъди нарушение за перуанците за опасна игра на нападателя.

В следващите минути нямаше нищо интересно на терена като преобладаваше играта в центъра на терена и единоборствата между играчите на двата отбора.

До края на първото полувреме двата отбора нямаха ясна идея за това как да си вкарат гол и изиграха най-слабото полувреме от всички четвъртфинални срещи.

Второто полувреме започна ударно и две минути след подновяването на играта Рикелме вкара за 1:0 с плътен удар от границата на наказателното поле в десния ъгъл на Бутрон.

Две минути след това "гаучосите" пробиха от дясно и Санети сложи топката на главата на Тевес, който закъсня малко с отскока и успя само да уцели напречната греда.

В 62-ата минута Рикелме пусна хитър пас към Лионел Меси, който излезе сам зад защитата и пусна топката между краката на вратаря за 2:0.

15 минути преди края на срещата Карлос Тевес проби от ляво и пусна към Меси, който стреля, но Бутрон изби. Топката обаче попадна в Масчерано, който вкара за 3:0.

В последните минути на срещата Карлос Тевес получи топката в центъра на терена при една контраатака на "гаучосите", достина до наказателното поле и подаде на Рикелме, който с техничен удар прати топката в левия ъгъл на вратата за 4:0.

състави:
Аржентина: Абодансиери, Санети, Аяла, Г. Милито, Хайнце, Масчерано, Верон (71' Гаго), Рикелме, Камбиасо (83' Аймар), Д. Милито (46' Тевес) и Меси

Перу: Бутрон, Галикио, Асасиете, Виямарин ( 64' Зюнига), Виялта, Вилчес, Де ла Аса, Басалар, Хуан Мариньо (74' Мендоса), Гереро (54' Гарсия) и Писаро