Антоанета Стефанова спечели партията си от 8-ия кръг от 15-ото европейско индивидуално първенство по шахмат за жени, което се провежда в Пловдив. С белиге фигури тя принуди грузинката Софио Гветадзе да се предаде на 49-ия ход. Стефанова е с 5.5 точки и заема 11-ата позиция в класирането.

В друга партия от осмия кръг младата българка Адриана  Николова завърши реми с черните фигури срещу Нана Джанидзе  (Грузия). Николова също има 5.5 точки, на 12-о място до момента. Тя и Антоанета Стефанова са двете най-силно представящи се  българки на шампионата в Пловдив.

Шампионката на България за 2014 година Ива Виденова, която  победи в осмия кръг с белите фигури Анна Стяжкина от Русия, се  намира на 36-а позиция с 4.5 точки в актива си.

Продължава много силната игра на Валентина Гунина от Русия. Тя постигна нова победа с белите фигури срещу Лела Явакшвили и е убедителен лидер със 7,5 точки. На точка от ней изостава Мелия Саломе от Грузия, която също постигна побеса срещу Олга Гиря (Русия). Пет шахматистки делят 3-6-о място с по 6 точки.

По-късно днес са партиите от  деветия кръг.