ВойскаГросмайстор Маргарита Войска спечели титлата в 71-ото шахматно първенство, което завърши днес в Перник, по драматичен начин. Четири шахматистки - Войска, Павлина Чилингирова, Любка Генова и Елица Раева, набраха по 7,5 точки в 11 кръга и бяха подредени в крайното класиране по допълнителни показатели. С най-добър коефициент се оказа Войска . Така тя изравни рекорда на на покойната д-р Венка Асенова.

Шампион на България по шахмат при мъжете за 2007 година стана международният гросмайстор Борис Чаталбашев. В 13 кръга Борис Чаталбашев набра 10 точки и за втори път стана първенец на страната.

Носител на сребърен медал стана 22-годишният Момчил Николов, а на трето място се класира международният гросмайстор Петър Генов.