Четвъртата партия в мача за световната шахматна корона между Магнус Карлсен и Сергей Карякин отново завърши реми. След нея резултатът е равен - 2:2.

Както и третата партия, така и четвъртата премина през много драматична игра. Двамата съперници подписаха примирието на 94-ия ход след 6 часа и 25 минути зад дъската.

Макар че имаше белите фигури, руският гросмайстор пак изпадна в по-тежка ситуация. Той допусна някои тактически неточности в средата на партията и предаде инициативата на световния шампион. С цената на героически усилия обаче претендентът отново успя да удържи равенството.

След партията Карякин каза, че е изпитвал големи трудности при защитата на позицията си: "Естествено бях уморен след две партии по 6 часа, но съм професионалист и съм свикнал на това".

От своя страна Карлсен похвали съперника си: "Той е много добър. Не мога да бъда толкова разочароВан. Все пак мисля, че нападението е най-добрият начин да се защитава световната титла", заяви той.

Днес е почивен ден, а петата партия ще се проведе в четвъртък.

Припомняме, че мачът за титлата е от 12 партии, като за победата са нужни 6,5 точки. При равенство се играе тайбрек. НагРадният фонд е 1 милион долара, като победителят ще получи 60% от него, а победеният - 40%.