Антоанета Стефанова ще пристигне в Ханти-Мансийск броени дни, след като завърши турнира на претендентите, в който участва Веселин Топалов.

Примата на родния шахмат е след състезателките, които стартират на 7 април в четвъртия кръг от сериите Гран при при жените. Веско остана на последно място с 4 т. във временното класиране и след десетия кръг.

Русенецът записа реми срещу арменеца Левон Аронян, като двамата си поделиха точката на 45-ия ход. На върха се откъсна Вишванатан Ананд с 6,5 т. Така индиецът се приближава все повече до мач за световната корона с Магнус Карлсен.

"Не съм съвсем доволен от играта си в турнира. В три партии имах добри позиции и ги пропилях. Ако се бях възползвал от тях, може би ситуацията щеше да е друга", каза Топалов, цитиран от "Стандарт".