С гол на Георги Илиев четири минути преди края Черно море победи Миньор с 1:0 в двубой от 6-ия кръг на "А" група. Така новият наставник на тима Велизар Попов, който досега беше помощник на Никола Спасов, дебютира с успех начело на "моряците".

Двубоят бе помръчен от нелеп инцидент преди неговото начало. 55-годишен фен на Миньор се удави часове преди мача, след употреба на алкохол.

През първото домакините бяха по-активни. Въпреки това пропуски направиха Танко Дяков, Георги Илиев, Борносузов и Алекс. Най-опасното положение обаче за Миньор бе в  26-ата минута, когато Велимир Иванович от няколко метра би в страни от вратата.

През второто полувреме перничани стояха по-добре. Резервата Горан Янкович стреля покрай вратата в 71-ата минута, а две по-късно удари и греда. Отново той се отчете с пропуск в 85-ата минута, когато от чиста позиция стреля над вратата.

В 87-ата минута Черно море стигна до гол. Даниел Георгиев центрира, а Станислав Стоянов стреля във вратаря. Георги Илиев се оказа най-съобразителен и само чукна топката с глава от 1-2 метра и я прати във вратата.