Черно море завърши 1:1 срещу Несебър в контролна среща на стадиона в едноименния град.

Старши треньорът на „моряците” Велизар Попов даде възможност на Марио Жардел да се изяви през второто полувреме.

И двете попадения паднаха през по-добрите първи 45 минути от контролата.

Още в петата минута Дончо Атанасов се възползва от извеждащ пас от дълбочина, навлезе отляво в наказателното поле, и с прострелен удар прати топката под дясната сглобка на вратата на Павел Станев.

Изравнителното попадение падна в 32-та минута, когато след пряк свободен удар за Несебър отдясно, Илко Пиргов улови и изпусна топката, а Рибарски стреля в тялото на Стоянов, при което реферът видя игра с ръка и отсъди дузпа. Христо Марков изравни от бялата точка за 1:1.

След влизането си в игра новите попълнения Марио Жардел и Марко Тиаго, можеха да донесат победа на варненци, и но техните удари минаха покрай вратата на Несебър или попадаха в ръцете на вратаря.

Последната контрола на Черно море е в неделя в Бургас, срещу Черноморец, от 20.30 часа.