Старши-треньорът на Черно море Никола Спасов каза в коментара си пред журналисти, че днешният мач, в който неговият тим победи Пирин (Бл) с 2:1, не е бил особено добър. "Играта беше доста разпокъсана, често се прекъсваше, но съм много доволен от момчетата, от раздаването им на този труден терен, отбеляза той. Заслужихме победата и съм щастлив", каза Спасов.

"Мисля, че стояхме по-добре от Пирин Благоевград през по-голямата част от двубоя с изключение на някои моменти след нашия гол. Тогава домакините изравниха, имаха и още две-три нови възможности и можеха да ни накажат. Пирин Благоевград е отбор,
който играе до последния съдийски сигнал, но в крайна сметка мисля, че правдата възтържествува".

Никола Спасов посочи, че и теренът в Благоевград е бил много лош и не е позволил да се играе качествен футбол. Към това той добави и непрекъснатото хвърляне на ленти от феновете на домакините, които доведоха до спиране на играта на четири пъти.

"Това, разбира се, не е таванът на отбора, но определено играта ни беше по-добра от тази на съперниците ни", каза още Спасов. Според него главният арбитър Асен Николов се е постарал да бъде коректен към двата отбора. Той не пожела да коментира негативното отношение на част от феновете на Черно море към него