Халфът на Черно море Милен Петков е със съмнения за усукано коляно. Травмата бившият национал получи през първото полувреме на домакинството на Литекс (0:0).

Както е известно, Петков не излезе за вторите 45 минути, а бе заменен от младока Даниел Димов. Милен премина през образна диагностика вчера, а резултатите ще станат ясни утре.

Друг принудително заменен "моряк" в мача с "оранжевите" бе Никола Домакинов. Бранителят бе изваден от игра в края на двубоя и накуцвайки пое към съблекалните. Оказа се, че Домакинов е с оток след сблъсък със съперник, поради което не се включи във възстановяването на тима.

Добрата вест от лагера на "моряците" е, че бранителят Сашо Александров и уругвайският ляв бек Себастиян Флорес вече тренират на пълни обороти и най-вероятно ще са готови за игра срещу Локомотив (Мз) в понеделник.

Двубоят е от 17,00 часа на стадиона в Мездра. "Моряците" изразиха оптимизъм, че в оставащите 7 мача от първенството ще успеят да се преборят за медалите и квота за участие в Лига Европа.