Отборът на Хебър шокира фаворита Черно море в края на срещата от 17-ия кръг на efbet Лига на стадион "Георги Бенковски", завършил 1:1.

Варненци имаха предимство в мача, поведоха с гол на Исмаил Иса в средата на втората част, но допуснаха изравнително попадение дълбоко в добавеното време, когато се разписа Стефан Цонков.

С това равенство Черно море събра 36 точки и излезе временно начело в класирането, докато Хебър е на деветото място с 20. Варненци може да бъдат изместени от върха още утре, когато ЦСКА (35 точки) гостува на Крумовград.

Хебър - Черно море 1:1, развоят минута по минута

Варненци допуснаха шокиращо равенство

През първото полувреме на мача липсваха положения и пред двете врати, като гостите от Черно море бяха по-активни. Първият опасен удар бе на Едгар Пашеко, след който се стигна до рикошет и нямаше проблеми за вратаря на пазарджиклии Матвей Игонен.

Най-чистото си положение гостите от Варна пропуснаха в 41-вата минута. Тогава таранът Исмаил Иса бе изведен зад защитата, но с десния крак стреля над напречната греда.

В 63-ата минута имаше съмнения за дузпа срещу Исмаил Иса, но след преглед с ВАР такава не беше отсъдена.

Снимка 641611

Източник: startphoto.bg

Така се стигна до 67-ата минута, когато Алекс Фернандес изведе Иса зад гърба на защитата и нападателят копна топката над вратаря Игонен за 1:0.

В 76-ата минута на мача Алекс Фернандес от варненция се откъсна сам от центъра към вратата на Хебър и стреля по земя с левия крак покрай вратаря Игонен, но топката се отби в левия стълб и се върна на терена.

Снимка 641619

Дви минути по-късно Атанас Кабов от домакините стреля покрай вратата, след като получи пас в добра позиция от Георги Николов. А веднага след това Игонен спаси шут на останалия сам срещу Александър Василев от Черно море.

В 96-ата минута при изпълнение на последния корнер в мача Стефан Цонков от Хебър бе най-добре пласиран и с глава отклони топката в ъгъла, като Иван Дюлгеров само успя да я пипне, но не и да я избие - 1:1.