Играчите на Черно море без да се напъват победиха с класическото 3:0 ФК Македония в срещата-реванш от турнира Интертото и с общ резултат 7:0 продължават напред в надпреварата. В следващия кръг "моряците" се изправят срещу Сампдория, като за италианците се очаква да играе Винченцо Монтела, който тимът от Генуа взе под наем от Рома. На трибуните на стадиона в Бургас вчера присъстваха емисари на Сампдория, които разучаваха играта на варненци.

В реванша с ФК Македония точни за тима на Никола Спасов бяха Даниел Георгиев, Мирослав Манолов и Даниел Димов. През всичките 90 минути варненци надиграваха отчаяните македонци, като още в 9-ата минута Домакинов бе близо до отбелязване на гол с глава, но топката премина край вратата.

Три минути след това Даниел Георгиев нахлу в наказателното поле на гостите, преодоля двама бранители и с лекота промуши топката зад Люпчо Колев за 1:0. В 16-ата минута и Да Силва пробва късмета си, но неточно. Бразилският нападател на Черно море реализира 2 гола в Скопие преди седмица, но снощи така и не успя да накаже стражът на гостите. До почивката Да Силва изпусна още няколко изгодни положения.

Секунди след подновяването на играта Мирослав Манолов покачи на 2:0, след като с глава реализира центрираната му отдясно топка. Минута по-късно отново бившият нападател на ЦСКА бе близо до попадение, но ударът му премина на сантиметри над вратата.

До края на срещата трудът на варненци бе възнаграден с още един гол. В 80-ата минута появилият се на терена юноша на Черно море Даниел Димов вкара за крайното 3:0, което оформи общият резултат от двата мача до 7:0 за Черно море. Срещите от следващия кръг на "моряците" със Сампдория са на 21/22 юли и реваншът - на 28/29 юли.