Черно море записа успех над третодивизионния гръцки Алмопос (Аридеа) с 3:0. Това бе първа контрола за "моряците" на лагера в Гърция. Стефан Станчев вкара преди почивката, а Коконов и Бакари отбелязаха два бързи гола в края на мача за класиката.

Приятното и слънчево време в южната ни съседка за тази контрола контрастираше с времето по същото време у нас. Проверката започна с опасен шут на Марек Кузма и добро спасяване на новия вратар Войчех Шром.

В 36-ата минута Александър Цветков свали с глава за Стефан Станчев и защитникът откри резултата.

След почивката изстрели на Балджийски и Бакари бяха спасени от вратаря на Аридеа, а Иван Коконов прати опасно покрай целта.

В 88-ата минута Бакари центрира идеално за Коконов и крилото покачи на 2:0. Веднага след това Бакари оформи крайното 3:0.