Черно море победи молдовския Искра Стал като гост с класическо – 3:0. Така момчетата на Никола Спасов продължават напред в турнира. В третия кръг "моряците" ще имат за съперник силния отбор на ПСВ Айндховен. Две попадения за Черно море отбеляза Мирослав Манолов, а третото бе реализирано от Даниел Георгиев.

Първото положение в двубоя бе за домакините. В 7-ата минута двама играчи на Искра-Стал се откъснаха сами срещу Илко Пиргов, но Радослав Бачев се върна и с отлична намеса успя да спаси сигурен гол. В следващите минути момчетата на Никола Спасов взеха инициатива. Така се стигна до 25-ата минута, когато Миро Маналов успя да открие резултата. Нападателят на "моряците" се разписа след като защитата на молдовците бе избила кълбото. До края на първата част статуквото се запази.

След почивката Черно море окончателно реши двубоя. В 53-ата минута Мирослав Манолов реализира втория си гол в мача. Нападателят бе пласиран отлично и след едно разбъркване прати топката в мрежата за 2:0. Седем минути по-късно Даниел Георгиев направи резултата класически. До края "моряците" намалиха оборотите и запазиха резултата.

Първата среща от третия предварителен кръг на Лига Европа е другият четвъртък (30 юли) в Айндховен.

ИСКРА СТАЛ - ЧЕРНО МОРЕ 0:3
0:1 Манолов (25)
0:2 Манолов (53)
0:3 Георгиев (60)

ИСКРА: Гайдукевич, Стинга, Осипенко, Рудак (50-Романюк), Тофан, Киликевич (58-Маналиу), Журка, Стахив, Бурковский, Хауши, Фещенко (60-Окинка)